Bir derneğin haber bültenine göre, Ulusal Hazır Beton Birliği (NRMCA) üyeleri beş yılda karbon ayak izlerini %13 azalttı.

NRMCA'nın sürdürülebilirlik girişimleri üst düzey yöneticisi James Bogdan, “Karbon ayak izindeki %13'lük azalma, ABD'de en sık kullanılan beton olan 4.000 psi (inç kare başına pound) beton içindir. “Karbon ayak izi azaltımı 2.500 psi beton için %8 ve 8.000 psi beton için %20 arasında değişiyordu.”

İndirimler, beton yapımında kullanılan birincil bağlayıcı olan Portland çimentosunun daha verimli kullanılmasından kaynaklanmaktadır. NRMCA’nın performansa dayalı spesifikasyonları, minimum çimento içeriği ve düşük su / çimento oranı gibi beton formülasyonu üzerindeki öngörücü sınırların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmuştur.

Bu sınırlamalar, karbon emisyonlarına ana katkıda bulunan çimento içeriğini gereksiz yere artırıyor. Bazı NRMCA üyeleri inovasyon yoluyla karbonlarını daha da düşürdüler. Bazı uygulamalar ve projeler için, beton üreticileri ek çimentolu malzemeler, düşük karbonlu çimento türleri ve karbon ayak izini% 50 veya daha fazla düşürmek için karbon tutma gibi teknolojiler kullanmaktadır.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.