Virüsün etkisi, virüsün sosyal mesafeden yayılmasıyla mücadele etmek için önlemlerin uygulandığı BAE'de hissedildi.

Önde gelen veri ve analiz şirketi GlobalData, BAE'nin inşaat sektörü, koronavirüs yayılımının (COVID-19) 'eğrisini düzleştirmek' için uygulanan bazı sosyal uzaklaştırma önlemlerinden dolaylı olarak etkilendiğini bildirdi.

Virüsün hızla yayılmasının ardından küresel ekonomik faaliyet hızla yavaşladı. Pandemi iş dünyası kapanmalarına, şehir sokağa çıkma yasağına, seyahat yasaklarına, finansal piyasalardaki ayaklanmalara ve büyük küresel ekonomik merkezlerde üretimin durmasına neden oldu.

Virüsün etkisi, virüsün sosyal mesafeden yayılmasıyla mücadele etmek için önlemlerin uygulandığı BAE'de de hissedildi.

GlobalData Editör Yardımcısı Colin Foreman şunları söylüyor: “İnşaat sektöründe, BAE'deki bazı özel sektör işverenlerinin gönüllü olarak sunduğu uzaktan çalışma, oturum açma işlemleri ve inşaat işleri için gerekli olan idari prosedürleri etkileyebilir. çizelge yönetimi.

“Bu arada, kargo seyahati şu anda yolcu uçuşlarından daha az kısıtlamayla karşılaşsa da, önümüzdeki haftalarda tedarik zinciri aksaklıklarının derinleşmesi bekleniyor. Dünyanın en büyük ihracatçısı ve COVID-19'un merkez üssü olan Çin, fabrikaları virüsün yayılmasını engellemek için neredeyse iki ay boyunca kapatıldıktan sonra yavaş yavaş iyileşmeye başladı. ”

Hindistan, Singapur, Tayland ve ABD'deki gibi Çin tedarikçilerine tedarik alternatifleri, BAE'deki inşaat şirketleri tarafından şimdiden yaklaşıyor. Bununla birlikte, daha fazla ülke virüsü içerecek şekilde üretim ve iş operasyonlarını askıya aldığından, bu yeni tedarik pazarlarının bu yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde ihracat taahhütlerini yerine getirip getirmeyecekleri konusunda sorular devam etmektedir.

Foreman şöyle devam ediyor: “BAE yetkilileri şu ana kadar ekonomik çıktıyı ciddi bir şekilde etkilemeden sosyal faaliyet süspansiyonlarını uygulamayı başardılar.”

Yakın dönemde, BAE Merkez Bankası'nın yerel bankalar ve küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler) için AED100bn (27 milyar dolar) teşvik paketinin de çoğunluğu tasarımda KOBİ'leri de içeren yerel inşaat sektörüne fayda sağlaması bekleniyor. müteahhitlik ve fitting sektörleri.

Foreman şu sonuca varıyor: “COVID-19'un yayılmasının Ortadoğu'da ne zaman zirveye çıkacağı henüz belli değil. Bu, sağlık otoritelerinin önümüzdeki birkaç hafta boyunca uygulayacakları bir toplumsal hareket için esasları belirleyecektir. Ancak şimdilik BAE'de her zamanki gibi inşa edildi. ”

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.