Hiçbir ev, iyi ve düzenli bir temiz su kaynağı olmadan çalışamaz. Birçok hane gereksiz yere önemli miktarda su israf eder, bu da sadece çevre üzerinde değil, cüzdanlarımız üzerinde de kötü bir etkiye yol açar.

Harcamalarımızı ele alırken bazı şeyleri göz önünde bulundurmalıyız ve suyun maliyeti bunlardan biridir. Suyu tamamen boşaltma kanalına gereksiz yere dökmek istemiyorsanız, evsel su kullanımınızı azaltmanın veya gri su olarak yeniden kullanmanın yollarını bulmanız gerekecektir.

Damlayan musluğunuz farkında olmadan her hafta yaklaşık 24 galon su harcayabilir. Öyleyse neden bundan çok daha iyi yapabildiğinizde o kadar iyi suyu israf edesiniz ki? Konut su kullanımınızı nasıl azaltabileceğinize dair bazı ipuçlarını paylaşıyoruz:

Çoğu kişi, banyo yapmak yerine her gün banyo zamanınızı sadece duş alarak sınırlamanın her hafta çok fazla su tasarrufu sağlayacağını bilir - 100 galona kadar. Ancak, tüm duşlar eşit değildir. Seçtiğiniz duş başlığı tipi, duş sırasında ne kadar su kullandığınızı, ne kadar sıcak su kullandığınızı ve onu nasıl ısıtacağınızı etkiler. 

Yapabiliyorsanız ve ihtiyacınız varsa, tuvaletinizi daha verimli ve yakın zamanda değiştirmelisiniz. 1993'ten sonra üretilenler her sifonda su tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Alternatif olarak, yıkama başına su tasarrufu için her zaman tuvalet tankına bir nesne daldırabilirsiniz. (Çoğu eski tuvalet, daha az su ile iyi yıkanır.) İpucu: İnsanlar tipik olarak tuvalet tanklarına bir tuğla batırmak için kullanılsa da, tuğlalar sonunda erir ve sıhhi tesisat sorunlarına neden olabilir.

Çift sifonlu bir tuvalete sahipseniz, su tasarrufu için mümkün olduğunca kısa sifon seçeneğini kullanın. Aynı şey çamaşır makineniz için de geçerlidir - çamaşır makinesinin ayarını daha düşük bir su seviyesine ayarlamak, çamaşır yıkama sırasında sudan (ve paradan) tasarruf etmenin çok iyi bir yolu olabilir.

Yemek pişirme genellikle gözden kaçan bir gri su kaynağı sağlar. Örneğin, su ısıtıcısında kalan veya suyu kaynatmak için kullandığınız bit suyu olan bitkileri sulayabilirsiniz. Bunu garip bulabilirsiniz, ancak sudaki kalsiyum bitkileri besleyecektir, bu yüzden onu atmanın bir anlamı yoktur.

Yıkamak için tam yükünüz yoksa asla çamaşır makinesini kullanmayın. Çamaşırları yaparken yapabileceğiniz en kötü çevresel suçlardan biri, küçük bir yükte tam bir yıkama döngüsünü boşa harcamaktır. Ev işlerinizde tasarruf etmeyi düşünürken verimliliği göz önünde bulundurun. Yüksek verimli yıkayıcılar, çevre ve paradan tasarruf etmenin yanı sıra, giysilerinizin ömrünü de uzatır.

Bitkilerinizi sulamak için sprinkler kullanmaktan kaçının, çünkü hiçbir zaman çok miktarda su tüketebilirler. Eski moda gidin ve su israfını önlemek için yerel sulama yapın. Yağmur varilinin takılması da su maliyetlerini düşürecektir.

Borularınızdan ve tesisatınızdan sızıntı, damlama vb.Için keskin bir göz atın. Düzenli bakım, uygun su tasarrufu prosedürlerinin anahtarıdır, bu yüzden dikkatli olun ve evinizin ihtiyaçlarına dikkat edin.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.