Geri dönüştürülmüş plastik plywood ile neredeyse her şeyi inşa edebileceğinizi biliyor muydunuz? İnşaat sektörüyle birlikte seralardan kuş evlerine, garaj kapısı değiştirmelerine kadar plastik plywood gezegenimizi yeşil tutmaya yardımcı olmak için popülerlik kazanıyor.

Geri Dönüşümlü Plastik Plywood Nedir?

Dünyada bir çok firma geri dönüştürülmüş yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) plastikten plastik plywood üretmektedir. Plastik Plywood, süt kabı ve çamaşır deterjanı şişeleri gibi evinizde bulunan günlük plastiklerden yapılır. Düzenli depolama alanlarımızı daha fazla zararlı plastikle doldurmak yerine, bu tür plastik plywoodlar sadece çevre dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda bina özellikleri de sınırsızdır.

Plastik vs. Ahşap Plywood

Çevremize yardımcı olmanın yanı sıra, plastik plywood'un ahşaba karşı faydaları çoktur.

  • Ormanlarımızın Korunması - Ağaçlardan yapılan ahşap plywood'dan farklı olarak plastik plywood, ormanlarımızı ve ağaçlarımızı güvende tutan geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılır.
  • Dayanıklılık - Plastik plywood ahşaptan daha dayanıklıdır ve bunu üreten çoğu şirket elli yıla kadar garanti sunmaktadır. Ahşap plywood genellikle değiştirilmelidir. Plastik plywood minimum değişim veya değişim sunar.
  • Termit Yok - Ahşap termitler için bir üreme alanı olabilir. Plastik plywood harika bir alternatif ve doğal termit caydırıcıdır.
  • Bakım - Plastik plywood kolayca temizlenir. Yapısal bir binada kullanılırsa, elektrikle yıkanabilir. Güverteler, az veya hiç ovma olmadan bahçe hortumunuzla kolayca durulanabilir.
  • Alet Uyumluluğu - Plastik plywoodla çalışırken özel aletler satın almanıza gerek yoktur. Testere, uçak ve yönlendiricileri plastik plywood üzerinde kullanın. Geri dönüştürülmüş plastik vidalar satın alabilir veya normal metal vidalar kullanabilirsiniz.
  • Leke Dayanıklı - Plastik plywood da leke tutmaz, çünkü hiçbir şey yüzeye kalıcı olarak yapışmaz.
  • Renk Seçimi - Çeşitli renklerde plastik plywood bulun ve zararlı volative organik bileşikleri (VOC) atmosferden uzak tutmak için boyamayı veya boyamayı atlayın.
  • Kasılma ve Solma - Ahşap yerine plastik plywood kullanarak; genişleme ve daralma azalır ve kesinlikle solmazsınız.
  • Geri Dönüşümün Faydaları - Geri dönüşüm merkezleri, plastik plywood üreticilerine minimum maliyetle malzeme sattıkları için halka açık ve özgür kalabilirler.

plastik plywood

Plastik Plywood Pahalı mı?

Plastik plywood fiyatları ahşapla karşılaştırılırken, fiyat farkı sürpriz oldu! Çoğu şirket, ahşaptan sadece yüzde üç ila beş daha yüksek fiyatlarla geri dönüştürülmüş plastik plywood sunmaktadır. Fiyattaki küçük artış buna değer, özellikle de termite dayanıklı, su geçirmez, ses geçirmez, korozyona dayanıklı ve çevre dostu olduğunu hatırladığınızda.

Plastik Plywood Nerede Bulunur

Bazı ev bina merkezlerinde plastik plywood bulabilir veya arama motoru tarayıcınızı kullanabilir ve yerel tedarikçileri bulmak için geri dönüştürülmüş plastik plywood yazın. Amerika Birleşik Devletleri'nin birçok bölgesinde çok sayıda distribütör bulacaksınız. Türkiye'de ise Ekoplak adı ile çok fazla sayıda kullanılmaktadır.

Çevrenizdeki yeşil girişimi başlatmak ister misiniz? Yeşil bina vagonuna atlayın ve bir sonraki ev projeniz için geri dönüştürülmüş plastik plywood kullanın! Sadece çevreye yardım etmekle kalmayacak, aynı zamanda bina projeleriniz de ömür boyu sürecek.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.