PonceBloc Asmolenler, muadil ürünlere oranla oldukça hafif olmalarının yanı sıra, ses ve ısı yalıtımı sağlayarak yapı konforunu artırır.

Kolay kesilebilme özelliği ile fire oluşturmaz. İçine beton dolmaması için başta ve son bölümlerde kapalı asmolen uygulanması önerilir.

Döşemelerde yaklaşık %10-%20 arası beton tasarrufu sağlamasına ilave olarak, düzgün ve pürüzlü yüzeyi sayesinde, %50 oranında sıva tasarrufu da elde edilebilmektedir.

A1 Sınıfı (Hiç Yanmaz) yangın sınıfına sahip PonceBloc Asmolenler, farklı ebatlardaki ürün alternatifleri ve boyutsal toleranslarındaki üstünlüğü sayesinde her türlü uygulama detayına kolaylıkla imkan tanır.

ÇEVRECİ ÖZELLİKLERİ

PonceBloc®’un hammaddesi olan ponza doğal bir taştır. PonceBloc® üretimi, açığa CO2 çıkaran hiç bir ısı işlemi veya kirletici enerji kullanımı gerektirmez. PonceBloc® %100 mineral, geri dönüştürülebilen, tepkimeye girmeyen, ozon tabakasını delen Uçucu Organik Bileşen (VOC) üretmeyen bir malzemedir. PonceBloc®’un duvar malzemeleri içerisinde en çevreci sonuçlara sahip ürün olduğu, Fransız Çevre ve Sağlık Birliği (FDES) tarafından onaylanmıştır. FDES sertifikasına göre Fransa üretimi için primer enerji sarfiyatı: 2.9 MJ, iklim değişikliği etkisi 0.23 kg C02 eşitidir.

UYGULAMA ALANLARI

Betonarme asmolen döşemelerde, kat aralarında dolgu amaçlı hafif yapı elemanı olarak kullanılır.

KALİTE VE GARANTİ BELGELERİ

TS EN 771-3,TSE, CE, FDES, UTO

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.