ROBUD STAYER kalıp sistemi konut, ticari, endüstriyel, su vb. yapılarında dikey betonarme perdelerin dökülebilmesi amacı ile tasarlanmıştır.

ROBUD STAYER, saha tecrübesi ile denenmiş farklı ebatlardaki panelleri, üniversal olarak sistem uyumu, çok amaçlı bağlantı elemanları ve aksesuarları sayesinde karmaşık projelere dahi kolayca adapte edilebilir. 

Sistemin tüm parçaları defalarca montaj-demontaj yapılacakları ön görülerek hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de en az miktarda aşınacak şekilde tasarlanmışlardır.

Kalıp çekici, 800 g ağırlığında, kalıpların kurulumu sırasında kullanılan tek alettir. Tüm kurulum noktaları ve parçaları ağır koşullar altında ömür boyu kullanılabilecek şeklde tasarlanmıştır. Kullanım başına çok ekonomik olan sistem, sarf malzeme, işçilik ve vinç kullanım tasarrufu sağlar. 

ROBUD STAYER KALIP SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ:

Kabul edilebilir beton basınç dayanımı
kN/m2
70
Panellerin ağılığı (yaklaşık)
kg/m2
40
Kalınlık (paneller)
см
10.4
Yükseklik (paneller)
см
300, 150, 75
En (paneller)
см
120, 100, 75
Uzatma parçalarının eni (paneller)
см
60, 50, 45, 40, 30, 25, 20
Panael uzatma konsolu
см
+60


İş gücü ve panellerin ağırlığı arasındaki denge 3,0 metreye kadar pek çok kolon ve perdenin durmaksızın dökülebilmesini sağlar. Sistemni oluşturuan elemanların %85'inin vinç olmaksızın elle taşınabilmesi kurulum, söküm ve bakım zamanından tasarruf sağlar. Yüksek yük kapasitesine sahip ROBUD STAYER kalıpları, beton döküm hızı standartlarına uyulduğu sürece 6 m ve daha üstü yüksekliklerde de kolon ve perdelerin dökülmesine imkan tanır.

ROBUD STAYER kalıp sisteminin çerçevesi galvanize (sıcak daldırma) veya opsiyonel olarak özel bir toz boya ile kaplanmış çelik profillerden imal edilir. 18 mm, lamine, su geçirmez plywood plaka veya opsiyonel olarak plastize edilmiş kompozit plakalar profillerin üzerine kapatılır.

Ankraj profili aksesuarların (payanda, mastar profili, çalışma konsolu, vb.) nasıl bağlanacağı ve üniversal olarak tüm panellerin birbirleri ile nasıl kullanılacağı ön görülerek tasarlanmıştır (detaylar için aşağı bakınız).

ROBUD STAYER kalıp sisteminin çerçevesi galvanize (sıcak daldırma) veya opsiyonel olarak özel bir toz boya ile kaplanmış çelik profillerden imal edilir. 18 mm, lamine, su geçirmez plywood plaka veya opsiyonel olarak plastize edilmiş kompozit plakalar profillerin üzerine kapatılır.

Sistemi oluşturan ana panellerde 4 adet dik tırmanma kolu vardır. Panellerin ara bağlantıları ve ankraj profilleri özel alaşımlı ve kaliteli çelikten imal edilmişir.

Sistemin tüm parçaları ankraj profiline 5 cm'de bir açılmış delikler sayesinde üniversal olarak her şekilde birlikte kullanılabilir. Panelleri çok amaçlı kullanmak için tek yapılması gereken plywood'a saplama deliği açılmasıdır (deliğin açılması için özel bir matkap ucu ve PVC tapa ön görülmüştür). Ankraj profilinin tasarımında beton çeliğe değmediği için kışın beton dökülürken piyasadaki diğer 'üniversal' sistemlerin aksine "soğuk ısı köprüsü" oluşmaz.

Plywood'un kenarlarını rutubet ve suya karşı korumak için profilin plywood'un kenarına gelen alnı içe doğru açılıdır ve oluşan bu boşluk tamamen mastik ile doldurulmuştur.

Çerçeve profilindeki delikler konik çelik kovanlarla yapılmıştır ve bağlantı elemanlarının ankre edilebilmesi için tasarlanmıştır. Bu konik şekil panellerin 3,5 °'ye kadar açılı bir şekilde kullanılabilmesine de imkan tanır. Deliklerin içine yanlışlıkla giren beton artıkları konik şekil sayseinde daha kolay temizlenir.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.