Selüloz yalıtımı, öncelikle gazete kağıdı olan geri dönüştürülmüş kağıt ürünlerinden yapılır ve genellikle %82 ila %85 arasında çok yüksek geri dönüştürülmüş malzeme içeriğine sahiptir. Kağıt önce küçük parçalara indirgenir ve daha sonra fiberleştirilerek bina boşluklarına sıkıca paketlenen ve hava akışını engelleyen bir ürün oluşturulur.

Üreticiler, yangın ve böcek direncini sağlamak için bazen daha düşük maliyetli amonyum sülfatla harmanlanmış mineral borat ekler. Selüloz yalıtımı tipik olarak nem bariyeri gerektirmez ve uygun yoğunluklarda monte edildiğinde bina boşluğuna yerleşemez.

Selüloz yalıtım, hem yeni hem de mevcut evlerde, açık tavan montajlarında gevşek dolgu ve duvarlar ve katedral tavanlar gibi bina boşluklarında yoğun paketlenmiş olarak kullanılır. Mevcut yapılarda, montajcılar genellikle bel yüksekliğinde bir dış cephe şeridini çıkarır; duvar kaplaması boyunca her saplama yuvasına bir tane olmak üzere üç inçlik bir delik delin; duvar boşluğunun üstüne özel bir doldurma borusu yerleştirin; ve yalıtımı bina boşluğuna, tipik olarak kübik ayak başına 3,5 lb.'lik bir yoğunluğa üfleyin. Kurulum tamamlandığında, delikler bir tapa ile kapatılır ve siding değiştirilir ve gerekirse duvara uygun hale getirilir.

Yeni yapıda, selüloz nemli olarak püskürtülebilir veya ağın arkasına kuru kurulabilir. Nemli püskürtüldüğünde, püskürtme memesi ucuna az miktarda nem eklenir ve üründeki doğal nişastaları aktive eder ve boşluğun içine yapışmasına neden olur. Nem püskürtmeli selüloz tipik olarak kurulumdan sonraki 24 saat içinde duvar kaplaması için hazırdır. Selüloz ayrıca bina boşlukları üzerine zımbalanmış ağ içine kuru olarak üflenebilir.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.