Binaların Enerji Performansı Yönetmeliği 2007, sistemin 250kW ve üzeri sistemler için 4 Ocak 2009 tarihine kadar denetlenmesini sağlamak için bir iklimlendirme sisteminin çalışmasını kontrol eden veya yöneten herhangi bir kişi veya kişiye yasal bir zorunluluk, TM44 Klima Muayeneleri getirmiştir. 12kW ile 250kW arasındaki sistemler için 4 Ocak 2011'e kadar. Bugüne kadar, Birleşik Krallık'ın tamamında perakende, mühendislik, bankacılık, eğitim ve hizmet sektörlerindeki müşteriler için 1800'ün üzerinde TM44 klima denetimini tamamladık. Bu, İngiltere ve Galler'de 12kW üzerindeki her kurulumun artık yerinde bir denetim sertifikası ve raporu olması gerektiği anlamına gelir (Ocak 2008'den sonra kurulan ve 5 yıl içinde incelenmesi gereken sistemler hariç). Bir sonraki yenileme turu Ocak 2016'da yapılacaktır, bu nedenle bunu zamanında yenilemenizi sağlamak için mümkün olan en kısa sürede TM44 değerlendiricimize rezervasyon yaptırmak için arayın. Covid19 değerlendirmeleri artık HVAC kontrolü ve kullanımına ilişkin herhangi bir değerlendirmenin bir parçası olarak gereklidir. Daha fazla doğal hava akışı ve artan hava değişimleri sağlamanın önemi çok önemlidir. TM44’leri yürütürken, Covid19 kontrolü hakkında ek rehberlik de sağlayacağız.

TM44 denetim gerekliliğini kim düzenler?

Ticaret Standartları, kendi bölgesindeki iklimlendirme denetim görevlerini yürütmek her yerel ağırlık ve ölçü makamının görevidir. Düzenleyicilerin yetkileri: Bir kişinin, o belge ile ilgili olarak göreve tabi olduğu andan itibaren altı aya kadar, yedi gün içinde, denetim için bir iklimlendirme inceleme raporu hazırlamasını isteme yetkisine sahiptirler. Cezalar: Klima incelemesi yapılmaması veya inceleme raporunun saklanması veya geçmemesi durumunda ceza 300.00 £ olacaktır. Yetkili bir memura gerektiğinde belge sunamamanın cezası £ 200.00'dır. Beklediğiniz minimum para cezası £ 300.00'dır. Bir ceza ücreti bildiriminin alınması, uyma ihtiyacını ortadan kaldırmaz. Klima inceleme raporunuzu hazırlayana kadar büyük olasılıkla defalarca para cezasına çarptırılacaksınız. Para cezası her site için geçerlidir; birkaç siteye sahipseniz veya birkaç siteden sorumluysanız, her bir ihlal için para cezası alırsınız. Ceza ücretini ödemezseniz veya başarısız bir inceleme veya temyizden sonra ödemezseniz, bu miktar İl Mahkemesi aracılığıyla borç olarak geri alınacaktır.

TM44 denetimleri için neden bizi seçmelisiniz?

PE Energy, Cooperative Food, Motor Fuel Group, Yorkshire Bank, Coventry Building Society, The Post Office, Greggs ve çok daha fazlası gibi müşteriler için 2014 yılından bu yana 1.850'den fazla TM44 denetimi gerçekleştirmiştir. Deneyimlerimiz endüstri lideridir ve HVAC ile Covid19 etkileri hakkında ek rehberlik ve ticari, endüstriyel ve devlet mülklerinde genel enerji verimliliği önerileri sunuyoruz. Tüm müfettişler tam olarak akredite edilmiştir ve kalite sertifikalı akreditasyon kuruluşları tarafından değerlendirilmektedir.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.