Hafifleştirilmiş yapılar için şantiye içinde sağlamlaştırılmış betonda dökümü yapılan tek kullanımlık kalıp.


U-BOOT BETON® GERİ DÖNÜŞÜMLÜ POLİPROPİLENDEN İMAL EDİLEN KÖR KALIPLAR, DÖŞEME PLAĞI İÇİNDE HAVA BOŞLUKLARI OLUŞTURARAK GENİŞ AÇIKLIKLARDA, YÜKSEK YÜK TAŞIMA KAPASİTESİNE SAHİP, KİRİŞSİZ DÜZ BİR TAVAN OLUŞTURULMASINI SAĞLARLAR.

U-Boot Beton® kalıplarının kullanımı, mantar kısmı plakanın kalınlığına eşit kalınlıkta bile olabilen mantar sütunların oluşturulmasına olanak sağlar.
Konik yükseltici ayağı sayesinde, U-Boot Beton® kalıplarını beton dökümüne daldırmak, altından ve üstündan düz bir tabaka ile tek dökümde kapatılmış karşılıklı dik kirişlerin bir ızgara çalışmasını oluşturacak; bu da beton ve çelik kullanımda çok büyük ölçüde azaltmayla sonuçlanacaktır.

U-Boot Beton® geniş açıklıklı veya büyük yükleri kirişsiz şekilde taşıyabilen plakaları oluşturmak için kullanılır. Modülerlikleri sayesinde hafiftir ve yerleştirmesi hızlı ve kolaydır, tasarımcı harika mimari özgürlükle tüm durumlara adapte edebilmek için geometrik parametreleri istediği gibi çeşitlendirebilir.

U-Boot Beton®’un hafifleştirilmiş bir plakanın avantajlarını sadece plaka seviyesinde betondan ve kalıp maliyetlerinden tasarrufa indirgersek; yanlış bir tahminde bulunmaya yönlendiriliriz.

Ancak bu yolla, analiz anlık ve sezgi yoluyla keşfedildiğinden, U-Boot Beton®’un tüm yapı için sağladığı çeşitli ekonomik, pratik ve operasyonel avantajları hesaba katamaz, örneğin: plakalarda, sütunlarda ve temel kısımlarında (ayrıca bu durumda diğer çeşitlemelerinde) toplamda %15’e kadar daha az demir kullanımı, daha az beton sadece plakalar için değil, kolonlar ve temeller için de geçerlidir; ayrıca azalan bina ağırlığıyla ilişkili olarak anti sismik avantajlar da vardır; daha ince direkler ve temeller, temeller için yapılacak hafriyata dair daha düşük maliyetler; eğer yapının mimari özgürlüğünü yansıtmak için sütunların düzensiz şekilde dağıtılması gerekiyorsa, sütun düzenlemesinin gerekmemesi gibi. İş ve kalıpların tekli transferinde azalma; şantiyede lojistikte avantajlar.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.